Тикет на денот е-Спорт (29.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваат возбудувањата на DreamLeague Season 22, каде што се игра осмото коло по кое ќе бидат познати и последните двајца патници од групата А во нокаут-фазата, а во нашиот тикет од е-Спортот ќе имаме и еден меч од RES Regional EU во CS2.

Virtus.pro – Gaimin Gladiators – 2 @ 1.50 во 22Bet

Virtus.pro не смее да си дозволи пораз во денешната средба ако сака да игра во нокаут-фазата, а во идентична позиција е и Gaimin Gladiators. Сепак, тоа што ќе биде решавачко за нас се резултатите од нивните меѓусебни средби. Дури четири пати на последните пет меча славеше Gaimin Gladiators, и тоа сите победи беа убедливи со по 2-0, додека еден натпревар заврши нерешено (1-1). Наш предлог е 2 со квота 1.50 во 22Bet.

3DMAX – Ecstatic – 2 @ 1.72 во Bet365

Во групата Д на RES European Series #1 конечно почнуваат натпреварите, а 3DMax и Ecstatic ќе се борат за победнички старт. Без сомнеж победникот од оваа средба ќе биде со една нога во следната фаза, а според резултатите од изминатите две недели, Ecstatic е за нијанса подобар и оствари две победи на последните четири меча, додека 3DMax славеше само еднаш. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*