Натпревар со традиција (29.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:45 во рамките на португалскиот Куп се сретнуваат екипите на Спортинг и Бенфика.

Спортинг во последните пет натпревари запиша три победи и две реми.

Бенфика во истиот временски период оствари три победи и две реми.

Овие две екипи имаат интересна традиција во последните четири меѓусебни дуели, а тоа е дека тимот на Бенфика постигнува најмалку два погодоци, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

Т22+ @ 2.55 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*