Натпревар со драстичен пад на коефициентот (29.02.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од кипарскиот Куп кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Анортозис и Арис Лимасол. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, едно реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија три победи и два порази.

Анортозис – Арис Лимасол – 1 @ 2.75 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Анортозис беше 3.60, а во моментов бележи пад од скоро 24% и се плаќа со квота 2.75 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*