Тикет на денот е-Спорт (27.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во рамки на DreamLeague Season 22 во Dota 2 се играат уште неколку натпревари во текот на денешниот ден, а во нашиот тикет од е-Спортот ви нудиме два од нив.

OG – Azure Ray – 2 @ 1.53 во Bet365

OG во моментов е на делба на третата позиција со Heroic и Virtus.pro, а тоа може многу лесно да го искористи Azure Ray, кој со триумф во денешната пресметка би ги скокнал ривалите. Иако запиша два порази во првите пет меча, сепак Azure Ray има добри спомени против OG од 4 февруари годинава, кога славеше со 2-0, па затоа ви предлагаме 2 со квота 1.53 во Bet365.

Team Secret – Aurora – 2 @ 1.66 во 22Bet

Team Secret ниту по четири кола не знае за победа во групата Б и се наоѓа на петтото место, додека нивниот ривал Aurora e речиси сигурен учесник во нокаут-фазата откако славеше двапати и во моментов е на врвот на табелата во групата. Очекуваме Aurora да ја запише третата победа и така и дефинитивно да го обезбеди своето место во следната фаза. Наш предлог е 2 со коефициент 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.53

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*