ТИП НА ДЕНОТ (27.02.2024, 20:45)ВИГАН – БОЛТОН

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од англиската Лига 1 помеѓу Виган и Болтон.

Виган далеку од Чемпионшип

Виган моментално се наоѓа на средината на табелата и заостанува цели 16 бода од зоната која ќе игра плеј оф за повисок ранг. Тоа значи дека Виган нема шанси за пласман во Чемпиошип, но исто така е далеку од зоната за ипаѓање. Некогашниот премиерлигаш е без големи амбиции до крајот на сезоната, иако на самиот старт имаше желба да се искачи во повисок ранг. Во последно врема има и пад на формата, па запиша само една победа на последните четири меча. Сега ќе има посебен мотив бидејќи му доаѓа на гости традиционален ривал и сигурно ќе сака да ги израдува своите фанови на домашен терен.

Болтон игра според очекувањата

Болтон веќе неколку години е далеку од врвот на англискиот фудбал, иако станува збор за легендарен клуб. Меѓутоа, оваа сезона игра според очекувањата и е блиску до враќање во Чемпионшип моментално се наоѓа на третото место на табелата. Има ист број бодови колку и второпласираниот тим, кој директно се сели во повисок ранг. Тоа е и главната цел на овој тим, па поради тоа на ова гостување доаѓа со амбиции да ги освои трите бода. Притоа, Болтон сака да се одмазди затоа што на стартот на сезоната доживеа непријатен пораз од Виган на домашен терен.

Очекување

Овие два тима по традиција играат натпревари со многу голови, играат отворен фудбал, па очекуваме уште еден ефикасен меч.

ТИП:

Виган – Болтон – ГГ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*