Тикет на денот е-Спорт (26.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Доаѓаме до самата завршница на European Pro League Season 15: Division 2, каде што се игра малото финале во Upper Bracket и полуфинале во Lower Bracket.

Dynamo Eclot – Turow Zgorzelec – 2 @ 2.00 во Bet365

Очекуваме жестока битка меѓу екипите затоа што влогот е огромен, односно победникот ќе игра добие шанса да се бори и за големото финале, додека поразениот си заминува дома. PGE Turow ќе биде благ фаворит во оваа средба поради победата во нивниот меѓусебен меч со 2-1. Многу работи зависат и од тоа на кои мапи ќе се води борбата, меѓутоа наш предлог е 2 со квота 2.00 во Bet365.

Mouz – Permitta – 1 @ 2.05 во 22Bet

Патот на Mouz до финалето делуваше прилично лесно затоа што досега не загуби ниту еден натпревар. По доминацијата во групата А и освоеното прво место, Mouz ги елиминираше Entropiq и Espionage, а сега на ред е Permitta која запиша само еден пораз во групната фаза од Espionage. Сите се свесни дека главен фаворит за титулата е Mouz, па затоа ви предлагаме 1 со коефициент 2.05 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*