ТИП НА ДЕНОТ (25.02.2024, 13:00) ЛЕНС – МОНАКО

Тип на денот
Тип на денот

Француската лига 1 полека влегува во својата завршна фаза, а овој пат за вас го издвоивме натпреварот помеѓу Ленс и Монако. Почетокот на дуелот помеѓу овие два ривали е закажан за во 13:00 часот.

Ленс се снаоѓа одлично и оваа сезона

Фудбалерите на Ленс играат доста добро и оваа сезона, па сигурно ќе дадат се од себе за да стигнат до директен пласман во најелитното фудбалско натпреварување, Лига на шампиони. Со оглед на моменталната ситуација може да кажеме дека тоа нема да биде воопшто лесна задача. Во моментов се наоѓаат на 6-та позиција и во првенството на последните четири натпревари немаат пораз, поточно во тој временски период запишаа три победи и едно реми. Што се однесува до Лига Европа, за жал таму беа елиминира после продолженијата на гостувањето во Фрајбург со гол кој го примија во 100-та минута од натпреварот.

Примарната цел за Монако е Лига на шампиони

Дефинитивно Монако оваа сезона не ја започна на најдобар можен начин, меѓутоа, овој тим во еден момент стигна до позиција која на крајот на првенството носи пласман во Лигата на шампиони. Потоа следуваа неочекувани киксови, а во минатото коло беа поразени од Тулуз и сега „паднаа“ на позицијата број 5 која води во Лига Европа, но се во тесна конкуренција со останатите екипи. Мора да напомнеме дека пред тоа успеаа да го победат одличниот тим на Ница со резултат 2-3. Како и да е, до крајот има уште многу и ние не планирам да ги отпишеме пред време кога станува збор за пласман во Европа.

Очекување

Ова е доста тежок натпревар за типување бидејќи и едните и другите знаат да изиграат отворено и ефикасно, а во таков случај головите се неизбежни.

ТИП

Ленс – Монако – ГГ @ 1.65 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*