Тикет на денот е-Спорт (25.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Конечно во нашиот тикет од е-Спортот ги враќаме натпреварите од Dota 2, па така денеска ќе следиме два меча од DreamLeague Season 22.

Aurora – 1Win – 2 @ 2.25 во Bet365

Речиси сè е јасно пред почетокот на овој натпревар од 20.30 часот бидејќи 1Win е во одлична серија од три победи против Aurora. Со победа ќе направи чекор кон топ-4 местата кои напредуваат во втората фаза од групите, додека останатите тимови ќе бидат елиминирани. 1Win минатиот меч против Aurora го доби со убедливи 2-0, додека претходните му припаднаа со по 2-1. Наш предлог е 2 со коефициент 2.25 во Bet365.

Team Secret – Shopify Rebellion – 1 @ 2.20 во 22Bet

Team Secret е деветти тим во светот, но за жал не можеше преку европските квалификации да замине на The International 2023, откако го освои четвртото место. Секако, тоа предизвика промени во тимот кој сега делува многу посигурно за разлика од претходно. Нивниот денешен противник Shopify Rebellion е на 16. место во светот и ќе се обиде да направи изненадување, меѓутоа ние предлагаме 1 со квота 2.20 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*