Тикет на денот е-Спорт (24.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денешниот тикет ќе ни понуди два натпревари од различни видео-игри, и тоа од Counter Strike 2 и League of legends.

JD Gaming – Bilibili Gaming – 2 @ 1.44 во Bet365

Денот го започнуваме со LPL Spring 2024 во LoL, а таму се игра седмото коло и веќе се создава јасна слика за тоа кои екипи се во конкуренција за топ-10 и пласман во следната фаза на натпреварувањето. JD Gaming има одличен старт од четири победи и ниту еден пораз, додека нивниот денешен ривал исто така игра многу добро и оствари пет триумфи и еден пораз. Овие екипи се соочија дури пет пати во минатото, а четири победи има JD Gaming, сепак наш фаворит ќе биде Bilibili поради нивната победа на почетокот на годинава. Наш предлог е 2 со квота 1.44 во Bet365.

Permitta – Eclot – 1 @ 1.59 во 22Bet

Вториот натпревар од тикетот се игра во рамки на European Pro League Season 15: Division 2 во CS2, каде што во тек се полуфиналните натпревари од Upper Bracket. Permitta заврши на втората позиција во групата Б, по што во четвртфиналето со 2-0 го декласира Turow Zgorzelec. Dynamo Eclot, од друга страна, заврши втор во групата А, по што го уништи Big Academy. Овие тимови на почетокот на годината одиграа три меча, при што два од нив ѝ припаднаа на Permitta и затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.59 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.28

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*