Зголемени квоти за натпреварот Сосиедад – Виљареал

Денес започнува новата рунда од шпанската Ла Лига, а во премиерниот натпревар ќе се сретнат екипите на Реал Сосиедад и Виљареал.

Сосиедад е на 6-та позиција со вкупно 40 бода и учинок од 10 победи, 10 реми и 5 порази, додека Виљареал се наоѓа на 13-то место со 26 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 8 реми и 11 порази.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 2-1 точен резултат коефициент 8.50 зголемен на 9.00
  • Кубо да постигне прв погодок коефициент 6.50 зголемен на 7.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*