Бундеслига 23-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Со оглед на двата последователни порази на Баерн во претходните две кола, овде очекуваме интересна и неизвесна завршница. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новата рунда во Германија.

Леверкузен – Мајнц – 1/1

Воведниот натпревар од новото коло се игра помеѓу лидерот Леверкузен и безнадежниот Мајнц. Домаќините создадоа фантастична предност на лидерската позиција и единствена цел за оваа сезона им е да се задржат тука до крајот на сезоната. Нивниот противник, Мајнц е на претпоследната позиција и благодарение на победата во последното коло се оддалечија од последното место. Овде очекуваме доминација на Леверкузен и типуваме 1/1 со квота 1.73 во Mozzart.

Менхенгладбах – Бохум – ГГ

Едно од поголемите разочарувања во Бундес досега е токму тимот на Менхенгладбах. Тие се наоѓаат на 15-та позиција, а зад себе имаат пет натпревари без победа, па воопшто не е чудно што се на чекор до црвената зона. За разлика од нив, Бохум на овој дуел влегуваат со фантастично расположение откако зедоа три бода од Баерн Минхен во последното коло. Наш предлог за овој натпревар е ГГ со квота 1.57 во Bet365.

Штутгарт  – Келн – 1

Како што изминува времето, така Штутгарт е се поблиску до Лигата на шампиони, а доколку останат тука до крајот на сезоната може да кажеме дека фановите на овој тим ќе бидат комплетно задоволни. Келн пак е во големи проблеми и за нив е најважно да обезбедат опстанок, а искрено тоа нема да биде лесна задача. Предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.35 во 22Bet.

Унион Берлин – Хајденхејм – 1

Конечно делува дека Унион Берлин излезе од кризата. Тие зедоа седум бода на последните три натпревари и врзаа две победи, па со тоа успеаа да се издигнат од опасната зона. Хајденхејм игра по системот топло-ладно и како што стојат работите не би требало овој тим да се соочи со проблеми околу опстанок што е и примарна цел за нив. Ние типуваме 1 со квота 1.95 во 20Bet.

Вердер – Дармштат – 1

Четири победи и еден пораз е учинокот на Вердер во последните пет натпревари и тоа јасно укажува дека на овој дуел влегуваат со фантастично расположение. Нивниот противник, екипата на Дармштат нема победа на последните 15 натпревари и во моментов се најголеми фаворити за преселба во Цвајт. Ние очекуваме Вердер да земе нови три бода и типуваме 1 со квота 1.65 во Mozzart.

Баерн Минхен – Лајпциг – ГГ3+

Терминот од 18:30 за германската Бундеслига е резервиран за дерби дуел. Во Минхен ќе пристигне тимот на Лајпциг кој и не игра нешто посебно во последно време, а тоа го докажаа во неколку наврати. Баерн Минхен врза три последователни порази од кои два во првенството и еден во ЛШ, а големо е прашањето дали ќе успеат на овој дуел да се оправдаат за тоа. Наш предлог е ГГ3+ со квота 1.77 во Bet365.

Ајнтрахт Франкфурт – Волфсбург – ГГ

Oвде имаме дуел на две екипи кои не се во некоја фантастична форма. Домаќините после победата над Мајнц запишаа пораз од Келн и три пати ремизираа. Гостите пак немаат победа на последните шест дуели, но запишаа барем пет реми и само еден пораз. Овде немаме фаворит, а голови очекуваме на двете страни. Типуваме ГГ со квота 1.75 во 22Bet.

Дортмунд – Хофенхајм – 1

Дортмунд полека го загуби чекорот за титулата во Германија, но барем се уште во игра во ЛШ каде што пред неколку дена во првиот 1/8 финален дуел изиграа реми против ПСВ, па сега ќе мора да се потрудат повеќе на домашниот Сигнал Идуна Парк. Хофенхајм падна на 9-та позиција после серијата неуспеси, но за нив е најважно да се на сигурно и да обезбедат навремен опстанок. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 1.53 во 20Bet.

Аугсбург – Фрајбург – Х2

За крај на ова коло го имаме дуелот против Аугсбург и Фрајбург. Повторно дуел на две екипи кои играат очајно. Домаќините се на сигурно, но ако продолжат со ова темпо можат многу лесно да се најдат во незгодна позиција. Фрајбург пак после трите последователни порази запиша реми против Ајнтрахт Франкфурт со резултат 3-3. Овде очекуваме гостите да останат непоразени и типуваме Х2 со квота 1.62 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*