Тикет на денот е-Спорт (23.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ви нудиме два натпревари од PGL CS2 Major Copenhagen 2024 Opening Stage Last Chance Qualifier.

BBTeam – Guild Eagles – 2 @ 2.00 во Bet365

BB Team има два порази на претходните четири пресметки, и тоа од Eternal Fire и Navi со што си ја расипа добрата форма откако претходно беше подобар од Enterprise и Into The Breach. За разлика од нив Guild Eagles славеше против Preasy и Nexus, но загуби од Ecstatic и Ence. Очекуваме возбудлива и неизвесна битка меѓу двете екипи, а наш предлог е 2 со коефициент 2.00 во Bet365.

Fnatic – GamerLegion – 2 @ 1.84 во 22Bet

GamerLegion славеше три пати по ред против Fnatic и сака да ја продолжи серијата, па влегува како фаворит во оваа пресметка. Во корист му оди и нестабилната игра на Fnatic кој има дури три порази на претходните четири меча во сите натпреварувања. Иако делува дека GamerLegion ќе оствари лесна победа, сепак очекуваме Fnatic да даде отпор во овој натпревар, но не и да избегне нов пораз. Ние предлагаме 2 со квота 1.84 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.68

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*