Тикет на денот (петок, 23.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е уште еден богат викенд. Петокот е само вовед, но понудата е доста инспиративна. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Болоња – Верона – Т12+ @ 1.87 во Mozzart

Болоња не се откажува од ЛШ иако многу ги отпишаа после лошите резултати во периодот околу новата година кога на четири последователни натпревари зедоа само два бода. После тоа врзаа четири победи, а минатата седмица направија голем чекор кон четвртото место со триумфот над Лацио на Олимпико. Верона е екипа која многу се поправи за разлика од почетокот на сезоната, па во минатото коло останаа непоразени на натпреварот против Јувентус на домашен терен. Фаворит на овој натпревар се домаќините, а ние типуваме Т12+ со квота 1.87 во Mozzart.

Ковентри – Престон – ГГ3+ @ 2.25 во 22Bet

Ковентри е во одлична форма и важат за едни од посериозните кандидати за пласман во плеј оф. Моментално се на едно место под цртата и заостануваат три бода зад Хал, но за доигрувањето има уште време. Покрај добрите игри во првенството, освоија 7 бода во претходните три рунди, а одлично играат и во ФА купот каде што изборија пласман во 1/8 финалето. Гостите од друга страна одлично ја отворија сезоната, но потоа влегоа во криза. Во последно време тие повторно играат солидно и се блиску до позиција која води во плеј оф. Ние овде типуваме ГГ3+ со квота 2.25 во 22Bet.

Утрехт – Хераклес – 1&2+ @ 1.64 во Bet365

Екипата на Утрехт игра како препородено во последни четири месеци и пораз во Ередивизија немаат уште од почетокот на октомври. Лошиот старт ги чинеше многу и сега се на 9-то место на табелата. Ако продолжат со вакви партии ќе стигнат до конференциската лига, но 4-та позиција им е недостижна. Гостите пак изгубија на три од последните четири натпревари и може да кажеме дека не се во некое добро расположение во моментов, но најважно за нив е што се надвор од црвената зона и приоритет за нив е навремениот опстанок. Предност даваме на овој дуел на домаќините и типуваме 1&2+ со квота 1.64 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.90

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*