Тикет на денот е-Спорт (22.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Откако вчера ги погодивме и резултатите на двата меча на PGL Major Copenhagen 2024: European RMR B, останаа уште три натпревари во групната фаза од со кои ќе се одредат и последните патници во следната рунда.

Ecstatic – Guild Eagles – 2 @ 2.10 во Bet365

Малкумина очекуваа ваков развој на настаните за Guild Eagles, кој ги загуби воведните два меча од Mouz и Ence по што беа „отпишани“ од турнирот, меѓутоа во следните два меча триумфираа против Nexus и Preasy со што стигнаа до позиција да се борат за пласман во топ-8 на табелата. Против себе го имаат Ecstatic кој игра променливо на турнирот, а посебно болен за нив беше поразот од Apeks со 1-2. Овие тимови на крајот на минатата година се соочија, а победник беше Guild со 2-1. Наш предлог е 2 со коефициент 2.10 во Bet365.

Heroic – GamerLegion – 1 @ 1.41 во 22Bet

Heroic ги совлада Astralis и Preasy за да го најде своето место во топ-8, но им недостига и трета победа која не успеаа да ја остварат досега. Освен двете победи, тие имаат и два порази од Vitality и Spirit. За разлика од нив GamerLegion славеше против Pera и OG, но загуби од Ence и Vitality. Очекуваме возбудлив натпревар, меѓутоа и славје за Heroic кој досега славеше на четири од пет меѓусебни предметки против GamerLegion, од кои едната се одигра на почетокот на месецов (2-1). Ние предлагаме 1 со квота 1.41 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.96

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*