Тикет на денот (четврток, 22.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес ќе се комплетираат учесниците во 1/8 финалето од Лига Европа и конференциската лига. На програмата ги имаме реванш дуелите од овие две послаби натпреварувања. Ова е нашиот предлог тикет.

Рен – Милан – ГГ @ 1.77 во Mozzart

Милан е скоро во 1/8 финалето од Лига Европа, а таа обврска ја завршија на домашниот Сан Сиро. Росонерите славеа со 3-0 и мора да се случи чудо за овој тим да не го продолжи натпреварувањето во Лига Европа. Рен оствари уште еден сигурен триумф во Лига 1, додека Милан доживеаа пораз од Монца со резултат 4-2. Скудето за екипата од Милано е скоро недостижно, но веруваме дека овде нема лесно да се предадат. На овој натпревар ние очекуваме голови и затоа се одлучивме да типуваме ГГ со квота 1.77 во Mozzart.

Карабаг – Брага – Т22+ @ 2.06 во 22Bet

Можеби најголемото изненадување во првите натпревари од Лига Европа и конференциската лига се случи во Брага. Таму гостуваше екипата на Карабаг и славеа со 4-2. Во домашното првенство скоро и да ја обезбедија титулата, па на овој дуел влегуваат со голема самодоверба. Брага ќе даде се од себе за да ја надомести негативата од два гола во Баку. Тие ќе мора да започнат офанзивно уште од самиот старт, а веруваме дека тоа можат и да го остварат. Наш предлог тип за овој натпревар е Т22+ со квота 2.06 во 22Bet.

Тулуз – Бенфика – Т22+ @ 1.86 во Bet365

Благодарение на Анхел Ди Марија, Бенфика успеа да оствари предност после првите 90 минути од дуелот со францускиот тим на Тулуз. Два пати беше досуден пенал за Орлите и во два наврати Аргинтинецот успешно ги реализираше. Сепак Французите имаат активен резултат и потребен им е триумф од еден гол разлика за да можат да го продолжат ова натпреварување. Бенфика играше во ЛШ и успеа да стигне до третото место на табелата, па тоа им „даде билет“ за Лига Европа. Тулуз оствари голема победа во неделата и го совладаа Монако со резултат 2-1, а не дозволија да одат во зоната за елиминација. Ние овде типуваме Т22+ со квота 1.86 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.78

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*