Зголемени квоти за натпреварот ПСВ – Дортмунд

Денес се игра 1/8 финалето од Лигата на шампионите, а во Холандија ќе се сретнат екипите на ПСВ и Борусија Дортмунд.

ПСВ зад себе има фантастични резултати и во домашното првенство се наоѓа убедливо на првата позиција со вкупно 62 бода, додека гостите во Бундеслигата ја имаат 4-та позиција и досега имаат освоено 41 бод.

Сепак ова е друга димензија на натпреварување и мотивот е огромен на двете страни, па очекуваме интересен и неизвесен натпревар.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Мален да постигне прв погодок коефициент 10 зголемен на 11
  • 2-1 точен резултат коефициент 9.00 зголемен на 9.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*