Натпревар со драстичен пад на коефициентот (20.02.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од словенската Прва лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 17:30 се сретнуваат екипите на Радомље и Алумињ. Домаќините се наоѓаат на 8-та позиција со вкупно 20 бода и учинок од 5 победи, 5 реми и 11 порази, додека гостите имаат 18 бода и се на 9-та позиција со учинок од 5 победи, 3 реми и 13 порази.

Радомље – Алумињ – 1 @ 1.83 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Радомље беше 2.29, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 1.83 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*