Тикет на денот е-Спорт (20.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе следиме два натпревари кои се играат во рамки на Hitpoint Masters Spring 2024 во League of Legends.

Europe Saviors Club – Dynamo Eclot – 2 @ 2.00 во 22Bet

По осум одиграни кола, Europe Saviors Club се наоѓа на дното на табелата со шест порази и само две победи, додека нивниот ривал е две позиции подобропласиран и во игра за топ-4 кои водат во плејофот. Dynamo Eclot оствари една победа повеќе и тоа е доволно за да биде мал фаворит во денешната средба, иако претходно запиша три порази по ред на турнирот и се наоѓа во мала криза. Сепак, наш предлог е 2 со коефициент 2.00 во 22Bet.

Brute – eSuba – 1 @ 2.10 во Bet365

Brute е на добар пат да го завери пласманот во нокаут-фазата, но за тоа им треба победа против eSuba кој сè уште е во игра за третата и четвртата позиција на табелата. Brute го познава добро денешниот ривал кој го совлада дури четири пати на последните пет пресметки и затоа очекуваме нова радост за нив. Во моментов се наоѓа на делба на третата позиција со Team Unity, па мора да победи за да се издвои на табелата. Затоа ви предлагаме 1 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*