Натпревар со традиција (20.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на англискиот ЕФЛ Трофи куп се сретнуваат екипите на Блекпул и Питерборо.

Блекпул во последните пет натпревари запиша две победи, едно реми и две порази.

Питерборо во истиот временски период пак запиша само една победа и четири последователни порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели играат секогаш отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*