Тикет на денот е-Спорт (19.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ќе гледаме два меча од PGL CS2 Major Copenhagen 2024: European RMR B во рамки на CS2.

Apeks – OG – 1 @ 1.57 во 22Bet

OG го доби последниот меѓусебен дуел против Apeks, но тоа се случи во јули минатата година. Оттогаш се променети многу работи во светот на CS2, а тоа го покажува Apeks во моментов бидејќи има три победи на последните четири меча, додека OG славеше само еднаш и загуби дури три пати. Очекуваме возбудлива пресметка и победа за Apeks, иако таа дефинитивно нема да ја оствари толку лесно колку што се очекува. Наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во 22Bet.

Preasy – Heroic – 1 @ 2.20 во Bet365

Preasy е во одличен ритам и има четири победи по ред во сите натпреварувања, па сака и новиот турнир да го почне на вистински начин, а пред себе има еден незгоден тим, и тоа е Heroic кој славеше два пати на претходните четири меча. Се очекува големо тактичко надмудрување меѓу екипите, кои досега никогаш не се соочиле во светот на CS2. Ние предлагаме 1 со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.45

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*