Тикет на денот (понеделник, 19.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

После возбудливиот викенд пред нас е ден со нешто послаба понуда, но сепак тоа не е причина да изостане предлог тикетот.

Мореиренсе – Спортинг – 2&3+ @ 2.07 во Mozzart

Екипата на Спортинг е во одлична форма и веќе сега важи за најголем фаворит за освојување на титулата во Примера. Покрај добрите резултати во домашното првенство, екипата од Лисабон одлично игра и во Европа, а во четвртокот направија огромен чекор кон пласманот во 1/8 финалето од Лига Европа. Гостуваа во Берн кај швајцарскиот шампион Јанг Бојс и победија со 3-1. Домаќините се наоѓаат на високото шесто место и нивните амбиции не се такви да „бркаат“ пласман во Европа и можат мирно да играат во преостанатиот дел од сезоната. Наш предлог за овој натпревар 2&3+ со квота 2.07 во Mozzart.

Башакшехир – Кајзериспор – 1&0-3 @ 2.60 во 22Bet

Домаќините и понатаму имаат некои шанси да изборат европска виза, но за тоа да се случи треба да победуваат во континуитет. Во продолжение на оваа сезона ги очекува нешто полесен распоред и тоа може да биде шанса да ја поправат позицијата на табелата. Екипата од Истанбул е поранешен шампион, а сега се наоѓаат на средината на табелата. Минатата седмица беа поразени од лидерот Галатасарај со резултат 2-0. Гостите пак немаат победа на последните пет натпревари, поточно во тој временски период запишаа два порази и три реми. Овде очекуваме домаќините да победат, а притоа да не се постигнат многу погодоци. Наш предлог е 1&0-3 гола со квота 2.60 во 22Bet.

Универзитатеа Клуж – Стеауа – ГГ3+ @ 2.36 во Bet365

Тимот од Букурешт ги држи „конците“ во свои раце кога е во прашање титулата во домашното првенство. Стеауа има 6 бода повеќе од првиот пратител и градскиот ривал Рапид и има еден натпревар помалку, па со победа таа разлика ќе биде 9. Екипата од Клуж пак освoи само 4 бода во вториот дел од сезоната, а во претходното коло ремизираа спротив Крајова. Овде очекуваме еден отворен и ефикасен натпревар, па решивме да типуваме ГГ3+ со квота 2.36 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 12.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*