Тикет на денот е-Спорт (18.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По долго време во нашиот тикет од е-Спортот ни се враќа League of Legends, и тоа со турнирот LPL Spring 2024 каде што денеска треба да биде комплетирано петтото коло.

Anyone’s Legend – Oh My God – 2 @ 1.72 во 22Bet

Anyone’s Legend досега оствари три победи и два порази и се наоѓа на осмата позиција, додека нивниот ривал Oh My God со два триумфи и три неуспеси се наоѓа дури на 12. место. Овие екипи се познаваат од претходно, а мечот очигледно е повеќе добредојден за Oh My God кој славеше на четири од претходните пет пресметки и денеска ќе биде наш фаворит за триумфот. Ние предлагаме 2 со квота 1.72 во 22Bet.

ThunderTalk Gaming – Rare Atom – 1 @ 1.44 во Bet365

Rare Atom се наоѓа во катастрофална форма и има четири порази по ред на турнирот со кои падна до претпоследното место на табелата. Нивни ривал денеска ќе биде TT Gaming кој со една победа и три порази е малку повисоко на табелата, односно 14. позиција со надеж дека по денешната средба ќе напредува дополнително, барем до средината на табелата. Во 2023 година овие тимови одиграа два меча, при што си поделија по една победа, но со оглед на резултатите во изминатиот период, ние очекуваме славје за TT Gaming. Наш предлог е 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.47

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*