Натпревар со драстичен пад на коефициентот (18.02.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од италијанската Серија А кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 15:00 часот се сретнуваат екипите на Удинезе и Каљари. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, две реми и два порази, додека Каљари има една победа и четири последователни порази.

Удинезе – Каљари – 1 @ 1.85 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Удинезе беше 2.15, а во моментов бележи пад од скоро 14% и се плаќа со квота 1.85 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*