Натпревар со традиција (18.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Мајорка и Реал Сосиедад.

Мајорка е на 16-та позиција со 23 бода и учинок од 4 победи, 11 реми и 9 порази.

Реал Сосиедад пак е на 7-та позиција со вкупно 37 бода кои ги имаат освоено преку 9 победи, 10 реми и 5 порази.

Овие две екипи по традиција играат неефикасно и без многу погодоци, поточно на последните седум меѓусебни дуели секогаш играат со најмногу два погодоци, па и овој пат очекуваме да биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.42 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*