Зголемени квоти за натпреварот Манчестер Сити – Челзи

Денес од 18:30 во рамките на Премиер лигата ќе се игра натпревар помеѓу Манчестер Сити и Челзи.

Некогаш овој дуел важеше за големо дерби, но овој пат поради лошата форма на Челзи не може да го категоризираме така.

Манчестер Сити се наоѓа на втората позиција и имаат големи амбиции за титулата во Англија, додека Челзи е на средината на табелата, поточно на 10-то место и имаат солиден заостаток зад екипите кои ќе играат во Европа следната сезона.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Халанд да постигне гол со глава коефициент 7.50 зголемен на 8
  • Фоден да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 13 зголемен на 15

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*