Натпревар со драстичен пад на коефициентот (17.02.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од австриската Лига 2 кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 14:30 се сретнуваат екипите на Фрст Виена и Бреганц. Домаќините досега освоија 25 бода преку 7 победи, 4 реми и 4 порази, додека гостите имаат 24 бода и учинок од 8 победи, 3 реми и 4 порази.

Фрст Виена – Бреганц – 1 @ 1.71 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Фрст Виена беше 2.05, а во моментов бележи пад од скоро 17% и се плаќа со квота 1.71 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*