Тикет на денот е-Спорт (17.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Викендот го почнуваме со два натпревари од петтото коло на турнирот PGL CS2 Major Copenhagen 2024 Europe RMR, при што ќе бидат одредени новите патници во нокаут-фазата.

Fnatic – Saw – 2 @ 1.83 во 22Bet

Fnatic игра променливо и оствари две побед против AMKAL и BB Team, а загуби од Virtus.pro и KOI, додека Saw имаше лош почеток и загуби од Virtus.pro и 9Pandas Esports, по што ги декласира Ninjas in Pyjamas и Enterprise. Интересно е тоа што последните два меча на овие екипи беа супер интересни затоа што до последен момент владееше неизвесност, а последниот му припадна на Saw со 16-13. Наш предлог за овој меч е 2 со коефициент 1.83 во 22Bet.

Eternal Fire – BB Team – 1 @ 1.36 во Bet365

BB Team доби противник кој најмалку го посакуваше затоа што пред две недели беше декласиран со 1-13 на IEM Katowice. Очигледно не му бега ниту сега идентична судбина затоа што Eternal Fire изгледа подобро на турнирот и се наоѓа поблиску до пласман во плејофот, но за тоа мора денеска да оствари барем минимален триумф во меѓусебниот натпревар. Ние предлагаме 1 со квота 1.36 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*