ТИП НА ДЕНОТ (16.02.2024, 21:00) ИНТЕР – САЛЕРНИТАНА

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Интер и Салернитана.

Интер се поблиску до целта

Тимот се наоѓа во одлична форма, а и атмосферата во тимот е одлична бидејќи во изминатите две кола остварија две важни победи против Јувентус и Рома. „Нероаѕурите“ така успеаа да се одлепат на врвот и во моментов имаат седум бода предност на табелата. Доба вест е што Инзаги за овој меч ќе ги има на располгање буквално целиот тим бидејќи нема проблем со повредени и суспендирани фудбалери. Интер со игрите оваа сезона покажа дека е главен фаворит за Скудетото и покрај промените кои ги направи во тимот ова лето, „Нероаѕурите“ доведоа адекватни засилувања и играат фантастично. За овој меч Инзаги може да одмори некои од стандардните првотимци бидејќи за три дена игра меч во Лигата на шампиони.

Салернитана со една нога во втора лига

Салернитана е на последното место на табелата и се поблиску до преселба во втора лига. Иако главна цел на овој тим е да избори опстанок во Серија А уште од самиот старт се виде дека тешко ќе успее во таа цел. Салернитана многу лошо ја отвори сезоната и од почетокот е на последно место на табелата и долго чекаше за првиот бод. Потоа следуваше период на подобри резултати, па впечатокот беше дека работите тргнаа на подобро. Меѓутоа, Салернитана повторно падна во криза и сега е во серија од четири порази на последните пет меча. Овој дуел за нов доаѓа во лош момент бидејќи Интер е во извонредна форма, па на Салернитана ќе и биде потребно „чудо“ за да остане непоразена на овој меч. Сигурно ќе биде ориентирна на дефанзива и ќе се обиде да биде што по безболен поразот. Пипо Инзаги пред неколку дена доби отказ, па овој меч ќе биде прв за новиот тренер Ливерани.

Очекување

Интер е апслутен фаворит на овој меч и очекуваме сигурна победа изразена со повеќе голови разлика, па со самото тоа веруваме дека ќе биде ефикасен меч.

ТИП:

Интер – Салернитаа – 3+ @ 1.55 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*