Тикет на денот е-Спорт (15.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Два супер натпревари денеска ќе следиме во тикетот од е-Спортот, а истите се играат во рамки на третото коло на PGL CS2 Major Copenhagen 2024 Europe RMR.

Saw – Ninjas in Pyjamas – 1 @ 1.83 во Bet365

Малкумина очекуваа Saw да падне до вакво ниво, односно да загуби на воведните два меча и да се плаши за својата иднина на турнирот. За разлика од нив, Ninjas in Pyjamas беше уште полош и затоа е последен на табелата. Поразениот од денешниот меч си оди дома, додека победникот ќе го продолжи своето патешествие барем уште едно коло на турнирот. Наш предлог е 1 со коефициент  1.83 во Bet365.

Virtus.Pro – Natus Vincere – 2 @ 2.00 во 22Bet

Virtus.Pro ги загуби сите четири меча против Natus Vincere, а последниот пораз го доживеа на 19 јануари годинава и по тоа може да се забележи како е односот на силите на двата тима. NaVi воедно има три победи на претходните четири меча, додека Virtus.pro загуби на два од четири натпревари. Нè очекува интересен натпревар, а победникот ќе обезбеди пласман во нокаут-фазата. Ние предлагаме 2 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*