Тикет на денот (четврток, 15.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Сигурно е дека денес кладилничарите прво ќе ги изберат дуелите од 1/16 финалето во Лига Европа и Лига на конференции. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Јанг Бојс – Спортинг – ГГ @ 1.60 во Mozzart

Швајцарците стигнаа од ЛШ, а гостите се од Лига Еропа. Некогаш тоа беше доволно за да се дознае кој е фаворит, но португалската лига делува дека е појака од швајцарската и затоа, барем според нас, екипата на Спортинг има поголеми шанси за пролаз во 1/8 финалето. Што се однесува до првиот натпревар, Јанг Бојс мора да ја искористат предноста на домашен терен. Во домашното првенство не се толку доминантни и многу често губат бодови, но најверојатно поторно ќе ја освојат титулата. Спортинг беше втор во групата од Лига Европа, а пред нив беше само Аталанта. Ние овде типуваме ГГ со квота 1.60 во Mozzart.

Шахтјор – Марсеј – 1Х @ 1.65 во 22Bet

Украинците веќе се навикнаа да играат во Хамбург како домаќини и таму ја победија Барселона, но дефинитивно не е тој Шахтјор од порано. Во тимот има малку странци и воглавно се носат млади домашни фудбалери, па со самото тоа и нивните шанси во Европа не се големи. Марсеј е во полн ритам, но далеку од вистинската форма. Тие немаат победа во четирите последни кола, а испаднаа и од домашниот куп. Поради сето ова ние блага предност даваме на домаќините и типуваме двојна шанса 1Х со квота 1.65 во 22Bet.

Штурм – Слован – 1 @ 1.90 во Bet365

Штурм оваа сезона беше сериозен кандидат за да ја прекине децинската доминација на Салзбург во австриската Бундеслига. Тоа се покажа и пред шест дена кога во Салзбург изиграа 1-1 со Биковите и останаа на иста дистанца од два бода во однос на шампионите. Против шампионот на Словачка се фаворити бидејќи имаат поквалитетен тим. Гостите во последните четири натпревари немаат пораз, но имаат три контролни дуели и еден првенствен. Овде ние без двоумење одлучивме да типуваме 1 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*