Што „велат“ букемјкерите за новиот европски шампион?

На ред ни стигнаа 1/8 финалето во најелитното фудбалско натпреварување во Европа, Лига на шампиони.

Останаа 16 екипи да се натпреваруваат за европскиот трофеј, а мора да признаеме дека овде очекуваме интересна и возбудлива завршница во овој турнир.

Според најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, во продолжение на овој текст ќе ви ги претставиме квоти за европски шампиони.

Првото место е за Манчестер Сити и коефициентот за нив изнесува 2.75. Втората позиција ја делат екипите на Баерн Минхен и Реал Мадрид со квота 5.50, додека третата позиција е малку изненадувачка и таа припаѓа на Арсенал со квота 7.00.

Коефициент 15 е понуден за ПСЖ и Интер, а веднаш после нив со квота 21 е тимот на Барса.

Изедначена квота во вредност од 26 имаат тимовите на Борусија Дортмунд и Атлетико Мадрид, а квота 51 е понудена за Наполи.

После нив следуваат тимовите на Сосиедад со квота 67, Лајпциг квота 81 и Порто квота 101.

Коефициент во вредност од 151 има за тимовите на Лацио и ПСВ, а најголем аутсајдер е тимот на Копенахген со квота 1001.

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*