Натпревар со драстичен пад на коефициентот (15.02.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од Лига Европа кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:45 се сретнуваат екипите на Јанг Бојс и Спортинг. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи, едно реми и еден пораз, додека гостите во истиот временски период остварија четири победи и еден пораз.

Јанг Бојс – Спортинг – 2 @ 1.75 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Спортинг беше 2.50, а во моментов бележи пад од скоро 30% и се плаќа со квота 1.75 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*