Натпревар со традиција (15.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 23:30 во рамките на бразилската Паулиста се сретнуваат екипите на Сао Бернардо и Палмеирас.

Сао Бернардо е на 7-та позиција со 12 освоени бода и учинок од 3 победи, 3 реми и 1 пораз.

Палмеирас е на 2-то место со 14 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 2 реми и 0 порази.

Кога ги погледнавме последните шест меѓусебни дуели на овие две екипи заклучивме дека по традиција играат неефикасно и без многу погодоци, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат најмногу по два гола, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*