Тикет на денот е-Спорт (14.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска во тикетот од е-Спортот ќе следиме два натпревари од PGL Major Copenhagen 2024: European RMR A во CS2.

3DMax – Falcons – 2 @ 1.44 во Bet365

3DMax во последните две недели почесто губеше, отколку што победуваше, па затоа ќе биде аутсајдер во овој натпревар. Две победи на пет натпревари не беа доволно убедливи дека 3DMax може да го изненади Falcons, кој славеше дури четири пати на последните пет меча во последните 10 дена. Очекува триумф на почеткот на новиот триумф за Falcons и затоа ви предлагаме 2 со квота 1.44 во Bet365.

BB Team – Fnatic – 2 @ 1.80 во 22Bet

BB Team се наоѓа во очајна форма и запиша четири порази по ред, а последен пат се радуваше дури на 20 јануари против OG со 2-0. Fnatic имаше добри настапи само против Endpoint и Team 500, додека загуби од 3DMax и Sprout пред пет дена. Кога ќе ги земеме во предвид овие резултати, може да забележиме дека поголемо расположение владее во редовите на Fnatic, кој ќе се обиде со победа да го почне турнирот. Наш предлог е 2 со коефициент 1.80 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.59

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*