Тикет на денот (среда, 14.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме уште два 1/8 финални натпревари кои се играат оваа седмица, а покрај нив се и преостанатите натпревари од вонредното коло на англискиот Чемпионшип.

ПСЖ – Сосиедад – 1 @ 1.70 во Mozzart

Како што стојат работите, ова е последна прилика за Мбапе да освои ЛШ во дресот на ПСЖ. Тие се уште немаат европска круна, а тоа е доказ дека трофeјот со пари не се купува. Прв ривал во овој нокаут натпревар им е Реал Сосиедад. Баскијците беа во група со Интер, Бенфика и Салзбург, а го освоија првото место, но тоа не им донесе полесен ривал. Моментално Парижаните се во подобра форма и врзаа 16 натпревари без пораз, додека Сосиедад е без победа на последните четири дуели. Наш предлог на овој натпревар е 1 со квота 1.70 во Mozzart.

Абердин – Мадервил – 1 @ 1.95 во 22Bet

Во заостанатиот натпревар од 20-то коло на шкотскиот Премиершип се сретнуваат Абердин и Мадервил. Двете екипи моментално се надвор од плеј оф зоната, но имаат доволно време да се преселат во горната половина на табелата и да играат бараж за титула и пласман во Европа. Абердин нема победа на последните четири дуели во шампионатот, но имаа и тешки ривали. Сега во гости им доаѓа Мадервил кој е супер форма и нема пораз на последните пет натпревари. Ние овде предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.95 во 22Bet.

Плимут – Ковентри – ГГ3+ @ 1.75 во 20Bet

Домаќините се наоѓаат во златната средина на Чемпионшип, а серијата од четири врзани натпревари без првенствен пораз ја прекинаа во саботата на гостувањето кај Сандерленд. За фановите на Плимут тоа беше најнапорно гостување бидејќи мораше да стигнат на северот од Англија. Без разлика на поразот, ние не очекуваме поголеми проблеми за Плимут кога е во прашање опстанокот. Во гости им доаѓа Ковентри, тимот кој има многу поголеми амбиции и засега се на добар пат да ги остварат. Како и да е, ние се одлучивме да типуваме ГГ3+ со квота 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИИЦЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.80

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*