Натпревар со традиција (14.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Престон и Миделсброу.

Престон е на 10-то место со вкупно 45 бода кои ги имаат освоено преку 13 победи, 6 реми и 12 порази.

Миделсброу е на 13-то место со 41 бод и учинок од 12 победи, 5 реми и 13 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.97 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*