Натпревар со драстичен пад на коефициентот (14.02.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од кипарскиот Шампионат кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на АЕЛ Лимасол и АЕК Ларнака. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи и две реми, додека гостите  во истиот временски период остварија три победи, едно реми и еден пораз.

АЕЛ Лимасол – АЕК Ларнака – 2 @ 1.62 во 22Bet

Почетната вредност за победа на АЕК Ларнака беше 1.90, а во моментов бележи пад од скоро 15% и се плаќа со квота 1.62 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*