Зголемени квоти за натпреварот Копенхаген – Манчестер Сити

Денес официјално започнува вториот пролетен дел од најелитното фудбалско натпреварување во Лигата на шампиони.

Во рамките на 1/8 финалето од ова елитно натпреварување се сретнуваат екипите на Копенхаген и Манчестер Сити.

Копенхаген е голем аутсајдер на овој натпревар, а зад себе во последните пет натпревари имаат запиша три победи и два порази, додека Манчестер Сити во истиот временски период оствари пет последователни победи.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени квоти за два типови и тоа:

  • Кевин Де Брујн да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 9 зголемен на 9.50
  • Халанд да постигне 2 или повеќе погодоци коефициент 3.25 зголемен на 3.40

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*