Натпревар со драстичен пад на коефициентот (13.02.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од Премиер лигата на Азербејџан кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 16:30 се сретнуваат екипите на Араз и Нефчи Баку. Домаќините во последните пет натпревари имаат пет неуспеси, поточно три порази и две реми, додека гостите во истиот временски период остварија две победи, две реми и еден пораз.

Араз – Нефчи Баку – 2 @ 2.27 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Нефчи Баку беше 3.08, а во моментов бележи пад од скоро 26% и се плаќа со квота 2.27 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*