Тикет на денот е-Спорт (13.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Нов турнир во нашиот денешен тикет од е-Спортот, а станува збор за Six Invitational 2024 – Group Stage во популарната видео-игра Raibow Six.

G2 Esports – Ninjas in Pyjamas – 1 @ 1.44 во Bet365

G2 Esports ќе се обиде да го почне турниот со победа затоа што против себе го има стариот „пациент“ Ninjas in Pyjamas против кој ги доби последните два меча. Сепак, загрижувачко е тоа што двете екипи немаат победи на последните два меча во сите конкуренции. Очекуваме големо надмудрување меѓу тимовите од самиот старт, а наш предлог е 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

Spacestation Gaming – Wolves – 2 @ 1.66 во 22Bet

Spacestation Gaming има три победи на последните четири меча и тоа е податок кој му оди во корист на тимот, но против себе го има незгодниот Wolves Esports, кој славеше на претходните два од четири дуели, но најважно од сè е нивниот претходен меѓусебен дуел против Spacestation кој заврши со убедлив триумф од 7-0. Веруваме дека Spacestation ќе даде поголем отпор од таа средба, но сметаме дека сè уште не се доволно подготвени за да го изненадат ривалот. Ние предлагаме 2 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*