Тикет на денот е-Спорт (10.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе ги гледаме натпреварите од групата Б на турнирот RES Western European Masters: Spring 2024 каде што ќе ги дознаеме последните два патници во плејофот на турнирот.

Apeks – ex-Anonymo – 1 @ 1.36 во Bet365

Apeks ќе биде фаворит во оваа средба и покрај двата порази во изминатите денови од Navi и Complexity Gaming. Вреди да се спомене дека претходно славеше против Big и Furia и најави дека ќе биде конкурент за полуфинале на турнирот во CS2. За разлика од нив, не се очекува изненадување од ex-Anonymo и нивното патешествие најверојатно ќе заврши во групната фаза. Ние предлагаме 1 со квота 1.36 во Bet365.

Furia – Metizport – 1 @ 1.53 во 22Bet

Furia според многу параметри е кандидат за плејоф, но има дури три порази на претходните четири натпревари и тоа не е податок со кој може да се пофали. Сепак, ништо подобар не е ниту нивниот денешен ривал Metizport кој загуби на три од изминатите четири меча, односно славеше само против Sprout. Очекуваме интересен меч со среќен крај за Furia, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.09

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*