Тикет на денот (сабота, 10.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште една одлична сабота е пред нас. Понудата е комплетна и фудбал се игра ширум Европа. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ливерпул – Барнли – 1/1 @ 1.62 во Mozzart

Ливерпул запиша катсатрофален пораз во минатото коло и беа поразени од Арсенал со резултат 3-1, па тој пораз ја доведе во прашање првата позиција на табелата. Оваа година „црвените“ играат солидно и веруваме дека до последно ќе се борат за титулата во Премиер лига. Нивниот противник пак, екипата на Барнли е на претпоследната позиција и голема е веројатноста следната сезона да ги гледаме во Чемпионшип бидејќи бележат очајни резултати. На овој дуел без дилеми типуваме 1/1 со квота 1.62 во Mozzart.

ПСЖ – Лил – ГГ @ 1.75 во 22Bet

Како што изминува времето, така и Парижаните ја зголемуваат предноста на лидерската позиција на табелата. Тие во моментов имаат 8 бода предност во однос на второпласираниот тим на Ница и веруваме дека ќе успеат без поголеми проблеми да ја сочуваат. Лил од друга страна се бори за директен пласман во Лигата на шампиони, но имаат огромна конкуренција, па борбата очекуваме да се води до последното коло. Двете екипи си имаат квалитет, па веруваме дека ќе гледаме најмалку по еден гол на двете страни. Типуваме ГГ со квота 1.75 во 22Bet.

Аугсбург – Лајпциг – 2 @ 1.73 во 20Bet

Аугсбург има само една и единствена цел за оваа сезона, а тоа е да обезбедат навремен опстанок и ништо повеќе. Засега има оди одлично и покрај фактот што направија многу киксови тие се наоѓаат на 12-та позиција на табелата. Лајпциг од друга страна сметаме дека ја надмина кризата со победата над Унион Берлин во последното коло, па повторно се во трка за пласман на позициите кои водат директно до Лигата на шампиони. Гостите се фаворити на овој дуел и очекуваме да ја оправдаат таа улога. Типуваме 2 со квота 1.73 во 20Bet.

Локомотива – Динамо – 2 @ 1.57 во Bet365

Пред скоро 2 недели овие две екипи се сретнаа меѓусебе и тогаш екипата на Локомотива славеше со високи 3-0, па потоа врзаа уште една победа и едно реми, но се уште се далеку од зоната која води во Европа. Динамо Загреб пак после тој пораз се оправда со две последователни победи и сега се во тесна конкуренција со Ријека и Хајдук за титулата во оваа сезона. Веруваме дека Динамо ќе сака „одмазда“ на овој натпревар и дека ќе победи без поголеми проблеми. Типуваме 2 со квота 1.57 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*