Зголемени квоти за натпреварот Дортмунд – Фрајбруг

Денес од 20:30 започнува новата коло во Бундеслига, а во премиерниот натпревар ќе се сретнат екипите на Дортмунд и Фрајбург.

Дортмунд е на 4-та позиција со вкупно 37 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 7 реми и 3 порази, додека гостите се наоѓаат на 7-та позиција со 28 бода, а во последните пет натпревари запишаа само една победа.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 3-1 точен резултат коефициент 11 зголемен на 12
  • Фулкруг да постигне гол со глава коефициент 8 зголемен на 8.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*