Ла Лига 24-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во шпанската Ла Лига ќе се игра 24-та рунда. Досега сме сведоци на многу изненадувања, па очекуваме со таков континуитет да продолжат и во иднина. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Шпанија.

Кадиз – Бетис – 0-2

Премиерниот натпревар во Ла Лига се игра помеѓу Кадиз и Бетис. Домаќините се дел од црвената зона, но немаат голем заостаток зад другите екипи, па со малку труд можат да излезат од таа зона. Нивниот противник, екипата на Бетис е на 8-та позиција, а нивната примарна цел е пласман на позициите кои водат во Европа. Овде очекуваме неефикасен дуел и типуваме 0-2 гола со квота 1.62 во Mozzart.

Алавес – Виљареал – ГГ

Алавес после трите последователни победи во лигата, во последното коло запиша пораз. Тоа до некаде беше очекувано со оглед на фактот дека на гости им дојде Барса кој е значително појак тим. Виљареал е големо разочарување и никој не очекуваше ваков исход после 14 изиграни натпревари. Ние овде типуваме ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Реал Сосиедад – Осасуна – 1

Сосиедад полека, но сигурно си ја „брка“ својата работа. Најпрво обезбедија пласман во нокаут фазата од ЛШ и ги очекува натпревар со ПСЖ, а во Ла Лига се на 6-та позиција на табелата и тоа е место кое води во конференциската лига. Осасуна е на средината на табелата и немаат победа во последните три кола, поточно запишаа едно реми и два порази. Овде ние предност даваме на Сосиедад и типуваме 1 со квота 1.88 во 22Bet.

Реал Мадрид – Жирона – ГГ

Терминот во 18:30 е резервиран за дерби натпревар. Во главниот град на Шпанија ќе пристигнат Каталонците – Жирона. Реал оваа година има сериозна конкуренција токму од овој тим, но сепак до крајот има уште многу и очекуваме голема борба. Жирона е сензација и за нив пласманот во ЛШ е огромен успех, а доколку успеат да освојат титула тоа би било бонус. Овде очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.62 во 20Bet.

Лас Палмас – Валенсија – Х2

Лас Палмас досега игра според планот и во моментов се наоѓаат на сигурната 9-та позиција на табелата, па тие со навремен опстанок би биле комплетно задоволни. Валенсија од друга страна е на 7-та позиција на табелата и за разлика од минатата година, овој пат играат фантастично и не е чудно да се замешаат во борбата за Европа. Ние типуваме Х2 двојна шанса со квота 1.50 во Mozzart.

Хетафе – Селта – 0-2

Овде имаме дуел на две екипи кои не се во некоја посебна форма. Домаќините во минатото коло зедоа важен бод на гостувањето кај Бетис и сега се на средината на табелата. За разлика од нив, Селта е во полоша позиција и е многу блиску до црвената зона, а тоа е сценарио кое сакаат да се избегне по секоја цена. Наш предлог е 0-2 гола со квота 1.50 во Bet365.

Мајорка – Рајо Валекано – 0-2

Овие две екипи често играат неефикасно и тоа може да се забележи од гол разликата на табелата. Мајорка е веднаш над опасната зона и многу лесно можат да дојдат тука со малку „невнимание“. Нешто подобро пласиран е тимот на Рајо Валекано, но во последните четири натпревари зеде само еден бод и тоа е навистина премалку. Ние овде типуваме 0-2 гола со квота 1.44 во 22Bet.

Севиља – Атлетико Мадрид – ГГ

Најголемото разочарување во оваа сезона на Ла Лига е токму тимот на Севиља. Тие конечно во минатото коло после подолг период остварија првенствена победа, но тоа не придонесе за да се издигнат и да бидат сигурни во опстанокот. Атлетико Мадрид има амбиции за титула, но некако заостанаа во таа борба и овој натпревар го дочекуваат како 4-то пласиран тим. Наш предлог за овој дуел е ГГ со квота 1.70 во 20Bet.

Барселона – Гранада – 1/1

Барселона пред две кола направи неочекуван кикс и катастрофално беа поразени од тимот на Виљареал, а после тоа запишаа две последователни победи и повторно се на 3-та позиција на табелата зад Жирона и Реал Мадрид. Гранада пак е на претпоследното место и како што изминува времето тие се се поблиску до Сегунда. Барса очекуваме да доминира и типуваме 1/1 со квота 1.67 во Mozzart.

Алмериа – Атлетик Билбао – 2

Се повеќе сигурно е дека Алмериа следната сезона ќе биде дел од шпанската Сегунда. Тие се наоѓаат на дното на табелата и досега имаат освоено само шест бода и се единствениот тим без победа во Ла Лига досега. Нивниот противник, Билбао е одличен тим кој веруваме дека без поголеми проблеми ќе ги земе трите бода на овој натпревар. Типуваме 2 со квота 1.67 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*