Натпревар со драстичен пад на коефициентот (09.02.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Лига 2 кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 20:45 се сретнуваат екипите на Нотс Каунти и Гилингам. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, две реми и два порази, додека гостите имаат ист таков идентичен учинок.

Нотс Каунти – Гилингам – 2 @ 3.20 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Гилингам беше 4.33, а во моментов бележи пад од скоро 26% и се плаќа со квота 3.20 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*