Натпревар со традиција (09.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:30 во рамките на италијанската Серија Б се сретнуваат екипите на Комо и Бреша.

Комо е на 3-то место со вкупно 42 бода кои ги имаат освоено преку 12 победи, 6 реми и 5 порази.

Бреша е на 8-та позиција со 32 бода и учинок од 8 победи, 8 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат затворено и неефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат најмногу по два погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.25 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*