Бундеслига 21-во коло: Најава, анализа и предлог типови

Во германската Бундеслига станува се повеќе и повеќе интересно. Борбата за титула ќе биде неизвесна до самиот крај, а исто така очекуваме неизвесност и во борбата за опстанок. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Дортмунд – Фрајбург – 1

Колото се отвора со натпреварот помеѓу Дортмунд и Фрајбург. Домаќинтие се вратија во посакуваната форма и на последните четири дуели зедоа 10 бода што и не е толку лош учинок. За разлика од нив, Фрајбург запиша два последователни порази и излезе од зоната за Европа. Овде ние типуваме победа за Дортмунд, а коефициентот за 1 во Mozzart изнесува 1.57.

Менхенгладбах – Дармштад – 3+

Турболентниот почеток на сезоната и големата борба за Менхенгладбах за излез од опасната зона успеа, барем за кратко. Резултатите од последните 5 кола не веруваат, па доколку продолжат вака можат да се најдат во сериозни проблеми. Гостите се на последното место и имаат само 11 бода и тоа јасно укажува дека се најголеми фаворити за елиминација за следната сезона. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.63 во Bet365.

Франкфурт – Бохум – 1

Иако Франкфурт остана без некои важни играчи, сепак успеаа одлично да се носат со притисокот. Со 31 освоен бод го заземаат 6-то место на табелата што е одличен резултат за нив. Бохум значително се поправи во последните пет кола и во тој период запишаа 2 реми, 1 триумф и 2 порази. Ние предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.75 во 22Bet.

Аугсбург – Лајпциг – ГГ

Асоцијација за ефикасни натпревари оваа сезона е екипата на Аугсбург. Тие после 20 изиграни кола се наоѓаат на 12-то место на табелата со 22 освоени бода. Тие поточно имаат 37 примени гола и со тоа важат за екипа со најслаба одбрана. Лајпциг после три последователни порази конечно зеде три бода против Унион Берлин. Наш предлог е ГГ со квота 1.51 во 20Bet.

Унион Берлин – Волфсбург – Х2

Доаѓањето на Ненад Бјелица на клупата во Унион Берлин конечно успеа да излезе од опасната зона после долго време. Доста подобра игра е видена во последните 5 натпревари, а во тој период запишаа по 2 реми, 2 порази и еден триумф. Волфсбург е во резултатска криза од самиот почеток на сезоната и доколку не направат подрастична промена, нивната позиција ќе биде на средината на табелата. Наш предлог е Х2 со квота 1.61 во Mozzart.

Вердер – Хајденхејм – 1Х&ГГ

После сезоната во која  грчевито се бореа за опстанок, тимот од Бремен делува дека оваа година нема да имаат сериозни проблеми. Добро е тоа што во последните пет натпревари не знаат за пораз, поточно запишаа 3 последователни победи и го презедоа 9-то место на табелата. Хајденхејм засега е далеку од опасната зона, а и затоа може да кажеме дека тоа е според планот бидејќи нивната цел е да обезбедат опстанок. Ние овде типуваме 1Х&ГГ со квота 2.05 во Bet365.

Леверкузен – Баерн – Х2&ГГ

Дерби натпреварот овој викенд во Бундеслигата ќе се игра во Леверкузен каде што ќе допатуваат Баварците. Разликата помеѓу овие два тима е 2 бода, а во предност се Фармацевтите. Тимот на Чаби Алонсо во последните пет натпревари запишаа 4 победи и 1 реми, додека Баерн во тој период запиша 4 победи и 1 пораз. Баварците оваа година имаат сериозна конкуренција, а овој пат ние решивме да типуваме Х2&ГГ со квота 2.05 во 22Bet.

Штутгарт – Мајнц – 3+

Швабите оваа година ги гледаме во фантастични изданија, па третата позиција може да кажеме дека им е сосема заслужена. После двата последователни порази, запишаа 2 последователни триумфи, најпрво против Лајпциг со 5-2, а после тоа на гостувањето против Фрајбург со резултат 1-3. Мајнц пак е во многу тешка ситуација и се наоѓа на претпоследното место на табелата со само 12 бода. Сепак овде ние очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.69 во 20Bet.

Хофенхајм – Келн – 1 @ 1.80 во Mozzart

Целта на Хофенхајм оваа сезона е излез во Европа, но резултати во последните пет натпревари значително ги оддалечија од таа цел. Добриот старт на сезоната не вреди ништо во последно време бидејќи од можни 15 бода во последните 5 кола освоија само 3. Келн е со 15 освоени бода на 16-то место на табелата и до крајот на сезоната ќе водат голема борба за опстанок. Предност  даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*