Тикет на денот е-Спорт (08.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска почнуваат четвртфиналните натпревари на турнирот Intel Extreme Masters China 2024: European Closed Qualifier во CS2.

BB Team – Nemiga – 2 @ 3.75 во 22Bet

Nemiga е во одлична форма и има четири победи во претходните пет натпревари, додека BB Team славеше само двапати во изминатите пет средби и ќе биде аутсајдер. Nemiga славеше против KappaB, dreamchasers, Ruby и Sprout и ќе се обиде со победа да обезбеди полуфинале на турнирот, каде што потенцијални ривали му се Espionage и Forze. Наш предлог е 2 со квота 3.75 во 22Bet.

Espionage – Forze – 1 @ 2.62 во Bet365

Espionage веќе еднаш го совлада Forze 13-8 на крајот на јануари, па сега сака да го повтори успехот и да си закаже полуфинале на популарниот турнир во CS2. Forze нема да биде лесен залак, а тоа го покажа и на дуелите против Gun5 и Aurora, кои завршија во нивна корист. Сепак, Espionage е една класа подобар и нивниот квалитет најдобро можеше да се забележи во пресметката против Spirit Academy. Ние предлагаме 1 со коефициент 2.62 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3659.82

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*