Тикет на денот (четврток, 08.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понудата за денес е нешто послаба за разлика од претходните денови, но сепак тоа не значи дека денес ќе ве оставиме  без тикет на денот. Ова е нашиот предлог.

Остенде – Антверп – 2&2+ @ 1.82 во Mozzart

Потполно неочекувано екипата на Остенде дојде до ½ финалето од белгискиот куп. Оваа екипа од оваа сезона е второлигаш и сигурно дека нема да се врати во Жупиле на крајот со оглед на фактот дека се на 14-то место на табелата со само еден бод повеќе од последнопласираните екипи. Антверп е далеку од одбрана на титулата, а повеќе немаат обврски во ЛШ, па од нив може да очекуваме подобри игри во продолжение. Моментално се на 4-то место, поточно го делат со третопласираниот Клуб Бриж, но имаат сериозен заостаток зад Ројал Унион со дури 17 бода. Ние овде веруваме дека гостите ќе победат и типуваме 2&2+ со квота 1.82 во Mozzart.

Руан – Монако – 2&ГГ @ 2.50 во 22Bet

Мора да признаеме дека Монако имаше среќа на жребот бидејќи во 1/8 финалето од францускиот Куп добија противник кој спаѓа во третата лига. Руан се натпреварува во Националната лига и моментално се на 7-то место со минимални шанси за да се вклучат во борбата за пласман во повисоко ниво. Ниту Монако не може да се пофали со одлична форма и тие немаат победа во претходните три кола, а после поразот од Реимс изиграа нерешено во Марсеј и на домашен терен со Авр. Ние овде решивме да типуваме 2&ГГ со одлична квота од 2.50 во 22Bet.

Гронинген – Фортуна Ситард – 1Х&0-3 @ 1.87 во Bet365

Холандскиот куп стигна до ¼ финалето, а во еден од тие дуели ќе се сретнат екипите на Гронинген и Фортуна Ситард. Од оваа сезона тимот на Гронинген е во Ерстедивизијата и ќе им треба многу победи до крајот на сезоната за да го фатат второто место и да се вратат директно во елитата. Од друга страна Фортуна игра сосема добро оваа сезона и нивната цел е само навремен опстанок во елитата, а во претходните три кола имаат две реми и една победа. На овој натпревар ние се одлучивме да типуваме за комбиниран тип и тоа 1Х&0-3 гола со квота 1.87 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*