Натпревар со традиција (08.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на Ботола Про лигата од Мароко се сретнуваат екипите на Шабаб Мохамедиа и ФАР Рабат.

Шабаб Мохамедиа е на 11-то место со вкупно 18 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 3 реми и 7 порази.

ФАР Рабат е на 1-та позиција со 33 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи ,3 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат неефикасно и без многу погодоци, поточно во сите тие натпревари се постигнати по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.73  во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*